BGENRU
За насПроизводствоПродуктиПроучване & РазвитиеКонтакти
Продукти
ПродуктиЛекарства без лекарско предписаниеНестероидни противовъзпалителни лекарстваИбулек за деца 100 mg/ 5 ml, сироп
    Ибулек за деца 100 mg/ 5 ml, сироп
    Ibuprofen /M01AE01/
    Лекарства без лекарско предписание
    Нестероидни противовъзпалителни лекарства
    • Ибулек е с активна съставка ибупрофен
    • Принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства
    • Ибулек облекчава болката, ограничава възпалението и повлиява благоприятно другите признаци на възпалението - оток и повишена температура
    • Активно вещество е ибупрофен (ibuprofen);  5 ml суспензия съдържат 100 mg ибупрофен; 1 ml суспензия съдържа 20 mg ибупрофен
    • Ибулек за деца представлява почти бяла вискозна сироповидна суспензия с мирис на ягода и сладък вкус.
    Изтегли PDF с описание на продукта

    Ибулек за деца е показан за краткосрочно лечение на:

    • Повишена  температура, включително след ваксинация
    • Облекчава  болката при никнене на зъби, зъбобол
    • Възпаление на гърлото, болки в ушите, главоболие
    • Слаби болки след травми и навяхвания

    Винаги прилагайте това лекарство точно както е описано в листовката за пациента или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт.

    Препоръчваната дневна доза е 20-30 mg/kg т.т., разпределена в няколко дневни приема на интервали от 6-8 часа:

      Възрастова група

    Телесно тегло (kg)

    Препоръчвана дневна доза

    Кърмачета 3 – 6 месеца и тегло над 5 kg
    5 – 7,6
    2,5 ml (50 mg) до 3 пъти дневно
    Кърмачета 6 – 12 месеца
    7,7 – 9
    2,5 ml (50 mg) до 3 - 4 пъти дневно
    Деца 1 – 3 години
    10 – 16
    5 ml (100 mg) до 3 пъти дневно
    Деца 4 – 6 години
    17 – 20
    7,5 ml (150 mg) до 3 пъти дневно
    Деца 7 – 9 години
    21 – 30
    10 ml (200 mg) до 3 пъти дневно
    Деца 10 – 12 години
    31 - 40
    15 ml (300 mg) до 3 пъти дневно


    Необходимото количество суспензия се отмерва с перорална дозираща спринцовка, разграфена на по половин милилитър до 5 ml.

    Срок на годност след първо отваряне на опаковката – 6 месеца.

    Разработено от Рекламна Агенция: Prodesign.bg | Prodesign.wien